Eki 3, 2017
69 Views
0 0

OnGuard- Delphi Demo yazılım oluşturma

Yazar :

OnGuard: deneme yanılma olmadan yatırımınızı güvence altına alın

Birçok TurboPower aracının memnun bir kullanıcısı olarak, DOS gündeki ilk günlerinden ve Turbo Analist’ten bu yana, denemek için hiç düşünmediğim birkaç TurboPower aracı olduğunu itiraf etmeliyim. OnGuard onlardan biriydi.

Müşteri kayıt iletişim kutusu Web sitesindeki açıklamalara göre, fikri mülkiyet ve kendi yapımı uygulamalarınızı seri numaralarla, serbest bırakma kodlarıyla vb. Korumak için bir araç olacağını biliyordum. Kişisel olarak, bu tür teknikleri kullanmak zorunda kaldım hiç Gelecekteki referanslar için bunu her zaman aklınızda bulundurdum. Ve sonra birisi bana, uygulayıcılara, uygulamanın belirli özelliklerini (belirli bir süre için) etkinleştirmek için tuşları satmasına izin verecek bir kayıt özelliği eklemenin bir yolu hakkında bir soru sorulduğunda geldi. Ve bu da OnGuard’ın işlevselliğinin bir parçasıydı, bu yüzden müvekkilimime OnGuard’ı satın almamız gerektiğini söyledim ve başlamak için deneme sürümünü indirdim.

Deneme (Demo)
OnGuard, herhangi bir TurboPower yazılım kütüphanesinde olduğu gibi ücretsiz deneme sürümünde de mevcuttur. Tamamen işlevsel ve zaman sınırlaması olmaksızın. Tek koşul, onunla yaptığınız uygulamayı kullanmak için Delphi (veya C ++ Builder) IDE’nin çalışıyor olmasıdır. OnGuard’ın “resmi” sürümünü satın aldıktan sonra, ürünü yüklemek için CD-ROM’da kullanmanız gereken bir seri numarası ve kilidini açma kodu elde edersiniz. Ve bu kilit açma kodunu yalnızca herhangi bir TurboPower CD-ROM’unda kullanamazsınız, ancak her TurboPower CD-ROM’unda tüm bileşenleri ve kitaplıkları (kilidini açma kodu) içerdiği halde, kilidini açma koduyla birlikte gelen CD-ROM’da kullanmanız gerekir. doğru tarihteki yalnızca bir CD-ROM’a bağlıysa). Bu işlevsellik OnGuard’ın kendisinde de bulunabilir (OnGuard’ı satın aldıktan ve OnGuard için tam kaynak kodu aldıktan sonra bile CD-ROM için kendi kilit açma kodlarınızı oluşturmanın hiçbir yolu yoktur).

Koruma altinda

Delphi bileşen paletinde OnGuard’ı 10 görsel olmayan bileşene göre göstereceksiniz: OgMakeKeys, OgMakeCodes, OgDateCode, OgDaysCode, OgNetCode, OgRegistrationCode, OgSerialNumberCode, OgSpecialCode, OgUsageCode ve nihayet OgProtectExe. İlk iki bileşen, kilit oluşturmak ve kilit açma kodlarını oluşturmak için kullanılırken, diğer bileşenler kilidini açma kodlarını kontrol etmek için kullanılır.
Daha önce yazmıştım, bir kez OnGuard’a sahip olduğunuzda bile, OnGuard ile korunan uygulamaları kolayca kıramazsınız. Bunun nedeni, kilidini açma kodunun yanı sıra, bir uygulamanın özel bir anahtarla da korunmasıdır – uygulamanıza katıştırmanız gereken ve yayın kodunu çözmek için gereken 16 byte’lık bir değer. Aslında, (OgMakeCodes bileşenini kullanarak) kilidini açma kodları oluşturduğunuzda aynı özel anahtara ihtiyaç duyulduğunu ve bu 16-baytlı anahtarda, uygulamanızın “kilidini açmak” için kimsenin rasgele kilidini açma kodu girebilmesine izin vermediğini unutmayın. Kilit açma kodunu bir seri numarası, maksimum eşzamanlı (ağ) kullanıcı sayısı, belirli bir gün sayısı veya uygulama bittikten sonra bir bitiş tarihi yerleştirerek de kullanabilirsiniz. Ya da bu ölçütlerin bir kombinasyonu.

OnGuard, (bir veya daha fazla kritere dayanan) kilit açma kodlarını üretmek için çok kullanışlı bir CodeGen uygulaması da dahil olmak üzere, bu olasılıkların her birini kullanımını gösteren örnek uygulamalar ile birlikte gelir:

CodeGen demo iletişim kutusu

Kilit açma kodlarını benzersiz kılan şey, daha önce bahsettiğim, CodeGen içinde kişisel bir değere ayarlanması gereken anahtardır .

OgMakeKeys ve OgMakeCodes bileşenleri ile (veya CodeGen örnek programıyla) yolunuzu öğrenince, bunları diğer OgWhateverCode bileşenleri ile uygulamak çok kolaydır ve ilk OnGuard özellikli test uygulamaları genelde kısa bir süre içinde hazır olmalıdır ürün. Örneklerden hemen almazsanız, elbette helpfile’yi veya el kitabını okuyabilirsiniz.
Yürütülebilir dosyanın herhangi bir yerine bir CRC kodu yerleştirerek ve bu CRC kodunu başlangıçta kontrol etmek için bazı kodu ekleyerek yürütülebilir dosyanızı değiştirme (OgProtectExe) ‘yi korumak (korumak) için bir bileşen gibi çeşitli koruma desteği olan ek bir takım da bulunmaktadır. Birisi programınızı “düzeltme” yapmaya çalışırsa (örneğin, OnGuard testini atlamak için) OgProtectExe bileşeni algılayacağı CRC kontrolü büyük olasılıkla başarısız olur (gerçek bir zeki korsan çalışmıyorsa) başarısız olur. Son olarak, uygulamanızın sadece bir örneğinin aynı anda etkin olmasını sağlamanıza yardımcı olabilecek özel bir birim dahil edilmiştir. Kendiniz yapmak zor değil, ancak OgFirst ünitesi hem 16 bit hem de 32 bit uygulamalar için ayrıntılar hakkında endişelenmenizin gerekmemesini sağlıyor.

Kaynak, Manuel
TurboPower ürünleri ile her zamanki gibi, OnGuard tam kaynak kodu ve küçük fakat kullanışlı bir el kitabı ile gelir (küçük bir el kitabı her zamanki gibi değildir, ancak OnGuard yalnızca birkaç bileşenden ve rutinden oluşur.

Türkçe Klavuz.

Şu an konuyla ilgili Türkçe kullanım kılavuzu yok. Bununla ilgili çalışmalarım devam ediyor. En azından OnGuard’ın içinde gelen pdf kitapçığı türkçeleştirmeye çalışıyorum. o zaman size daha çok yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 2 MB. You can upload: image, audio, video, document, text, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.