Kas 22, 2018
146 Views
1 0

Kara Cuma ‘Black Friday’ rezaleti!

Yazar :

​Türkiye’de son aylarda başta Amerika olmak üzere birçok ülkede uygulanan Black Friday yani Kara Cuma uygulaması halktan yoğun tepki geliyor. Bu büyük yanlıştan bir an önce dönmemiz gerekiyor.

Türkiye’de son aylarda başta Amerika olmak üzere birçok ülkede uygulanan Black Friday yani Kara Cuma uygulaması halktan yoğun tepki alıyor.

İslam dünyası için haftanın en mübarek günü olan Cuma günü için Türkiye’deki kapital şirketlerin inadına Kara Cuma kampanyası yapması dikkatlerden kaçmadı.

İslam’a yönelik yapılan bu algı oyununa karşı STK’Lar harekete geçti. Sivil toplum kuruluşları bu tarz kampanya yapan şirketler için boykota

İslam dünyası için haftanın en mübarek günü olan Cuma günü için Türkiye’deki kapital şirketlerin inadına ‘Kara Cuma’ kampanyası yapması dikkatlerden kaçmadı.

İslam’a yönelik yapılan bu algı oyununa karşı pek çok vatandaş tepkilerini dile getirdi.

ABD‘de Şükran Günü‘nden sonra gelen ilk Cuma gününe ‘Black Friday’ deniliyor.

Gün 1932’den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul ediliyor. Kapitalizmin alışveriş çılgınlığı için bir oyunu olarak kabul edilen gün, son yıllarda ülkemizde de aynı isimle uygulanmaya çalışılıyor.

Türkiye’de bazı kurumlar ise daha hassas davranarak, ‘Süper Cuma, Muhteşem Cuma’ gibi isimlerle kampanyalarını düzenliyor. Ama yinede böyle bir günden bile bahsedilmesi hiç hoşuma gitmiyor

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dikkatimi Çekenler · Genel · Popular

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.