Eki 19, 2018
143 Views
0 0

Haber Sitelerine Kolay yoldan içerik eklemek

Yazar :

Bu yazımızda sizlere en kolay yoldan sitelerinize nasıl otomatik olarak botlarla içerik çekebileceğinizi anlatmak istiyorum.

Uzun zamandır yaptığım araştırmalarda rastladığım bir siteden bahsetmek istiyorum.
Botextra.com, slogan olarak akıllı içerik sistemi belirlemişler. Aslen çoklu bir bot sistemi ama sıradan bir bot sistemi değil, yaklaşık 300 bot var sistemlerinde demo alarak inceledim sistemi ki bunca zamandır ben nasıl farketmemişim bu sistemi diye kendime sordum. Sonradan öğrendim ki türkiyedeki sitelerin çoğu bu sistemi kullanıyorlarmış.

Hemen hemen tüm kategorilerde bot var; haber botu , film botu, dizi botu, wordpress botu aklınıza ne geliyorsa

Sistem çok ince düşünülmüş kısaca özetlemeye çalışayım
Sistemde tam olarak otomatik olarak çalışıyor, bir seferlik ayarlıyorsunuz sonra unutuyorsunuz.

Mesela bir haber sitesiniz var;
haberturk.com sitesine son eklenen haberleri her saat başı otomatik olarak özgünleştirerek siteme ekle diyorsunuz.
Sistem her saat başı yeni içerikleri kontrol ediyor gerekli kategorilere eklemek üzere özgünleştiriyor ve sitenize ekliyor. Biraz bu özgünleştirmeden bahsedelim;
Bir kaç farklı yöntem sunuyor sistem
1) Keyword finder

Bu sistem gerçekten harika, otomatik olarak başlığa göre en çok aranan keywordleri otomatik olarak sisteme yüklüyor, bu sayede sitenize eklenen içerikler en yüksek arama hacmine sahip kelimeleri içeriyor, seo açısından tam bir patlama yapıyor, ayrıca içeriğiniz özgün kalıyor.

2) Kalıp sistemi

Bu sistemle de içeriğinizi tamamen içeriğinizi kendiniz özgünleştirebiliyorsunuz hazır kalıplar sunuyor sistem bu kalıpları istediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz.

3) Spinner sistemi

Bu sistemde kalıp sistemi gibi kalıp öbeklerinden, kobinasyonlar yapıyor ki bu kadar başarılı bir sistem görmedim örnek olarak şuraya bakabilirsiniz : http://www.botextra.com/spinnerTest
Bu sistemler ile içeriğiniz neredeyse tam otomatik hale geliyor, bununla da bitmiyor sistem imdb verilerini de gönderiyor.
En güzel yanı da bence tam otomatik olması, sistemi bir kere kuruyorsunuz sonrasında sadece sitenizi izlemek kalıyor.Bir de bunun yanına çok güzel bişey eklemişler Twitter sistemi basitce eklenen içeriği tweet atıyor sizin hesabınızdan, böylece facebook sayfanızı twittera bağlayabilirsiniz. Hem siteniz hem sosyal networkünüz otomatik olabiliyor.
Bu otomatik sistemde çok güzel 2 özellik daha var ; Cloner ve havuz.
Öncelikle havuzdan bahsedeyim. Havuz, içeriklerinizi botextra üzerinde depolamanızı ve otomatik olarak aktarmanızı sağlıyor bunun paketleri var 1000, 10000 içerik saklama gibi özellikleri mevcut. En güzel yanı zamanlanabiliyor olması havuzunuza saat başı, gün başı yada 3 saatte gibi zaman araklıkları ile otomatik ekleme yapabiliyorsunuz.
Cloner ise yeni başlayan yada içeriğini katlamak isteyen siteler için mükemmel, bir bot seçiyorsunuz mesela habertürk o sitedeki tüm içeriği 1-1 olarak sitenize aktarıyor üstelik aktarım yaparken tamamen özgünleştiriyor. Mesela clone yapmak istediğiniz sitede 30.000 içerik var, bir anda sitenize eklerseniz spam olarak algılanır, bununla ilgili de harika bir çözüm sunmuşlar, içeriği havuza aktarabiliyorsunuz, havuzdan da içeriğinizi yavaş yavaş aktarabiliyorsunuz.
Sistem bununla beraber hemen hemen tüm sistemleri destekliyor(WordPress, Blogspot,Vbulletin,Drupal,SMF Forum,Labidu Video Script,Labidu Dizi Script,Labidu Film Script,Lugesoft,Phpbb Forum,Medasoft,Webloader v7, V8,InfoResim Video V2,Adultvideoscript,Aktekno,Alpvideo,Antalyagundem,Bogaz.com Script,Devyerasa,Gazisoft,Onarcade oyun scripti,Php Haberci,Türkiye Piyasa,Labidu Film Script,Lugesoft,Phpbb Forum,Webloader v7, V8,Sysoft Portal Haber Sistemi v1,Haberistemi.com) wordpress botu üzerine yapılabilecek tüm sistemleri yapmışlar zannediyorum.Üstelik fiyatları da komik denilecek düzeyde 30 tl den başlıyor fiyatlar.
Eğer baş ağrısı istemiyor sitenizin içerik sorununu tamamen çözmek istiyorsanız, botextrayı %100 tavsiye ediyoruz.

www.botextra.com

Article Categories:
Dikkatimi Çekenler · Genel · PHP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 2 MB. You can upload: image, audio, video, document, text, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here