Android'de WhatsApp Yedekleme Dosyasından Sohbetleri Oku ve Çöz

Yazar 02 Eylül 2020 Çarşamba

Android'de WhatsApp Yedekleme Dosyasından Sohbetleri Oku ve Çöz

WhatsApp, muhtemelen Android cihazınızda en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır. Bildiğiniz gibi, tüm WhatsApp sohbetleriniz mesajları Android cihazınızda şifrelenmiş (* .db.crypt) bir dosyaya kaydedilir. Ancak WhatsApp yedek dosyasındaki sohbet mesajlarını çözmek ve okumak nasıl olur? Şimdi Backuptrans Android WhatsApp Transmit, WhatsApp Mesajlar'ı Whatsapp yedek dosyasından Backuptrans yerel veritabanına ayıklamak ve almak için kolay bir yol sağlar. Sonra, bilgisayarda whatsapp iletilerini görüntüleyebilir, dışa aktarabilir, yazdırabilir veya aktarabilirsiniz. Crypt8 dosyasından mesajları ayıklamak da desteklenmektedir. Aşağıdaki yazı, whatsapp yedek dosyasından sohbetlerin adım adım nasıl okunacağını gösterir:

Adım 0: Android Telefonda WhatsApp Sohbetlerini Yedekleyin.
1) WhatsApp> [Menü Düğmesi]> Ayarlar> Sohbet Ayarları'na gidin
2) [Sohbetleri Yedekle]

 

Adım 1: WhatsApp yedekleme klasörünü bulun ve bilgisayarınıza kopyalayın
Android telefonunuzu USB yoluyla bilgisayara bağlayın ve ardından WhatsApp adlı klasörü Android SD kartından bilgisayara kopyalayın. WhatsApp yedekleme klasörünüzü şu adreste bulabilirsiniz:

/storage/emulated/0/WhatsApp
veya
/sdcard/WhatsApp

2. Adım: Backuptrans Android WhatsApp Aktarımı'nı çalıştırın
Şimdi Backuptrans Android WhatsApp Transfer yazılımını çalıştırın, veritabanı simgesine sağ tıklayın ve ardından "Import Android WhatsApp Backup Data" ı seçin.

3. Adım: WhatsApp şifreli yedekleme dosyasını seçin
Bilgisayarda WhatsApp yedek veritabanı dosyasını (*. Db.crypt *) seçin. Devam etmek için "Tamam" a tıklayın.

4. Adım
A): * .db.crypt5 dosyasını şifresini çözmek için Android hesabınızı girmeniz gerekir. Devam etmek için "Tamam" a tıklayın.
Android hesabınızı bulmak için Android Telefonunuzdaki "Ayarlar" -> "Google" -> "Hesaplar" ı tıklayabilirsiniz. Ayrıntı fotoğrafı görün.

B :) * .db.crypt6 / *. Db.crypt7 / *. Db.crypt8 dosyasının şifresini çözmek için Anahtar dosyanızı seçmeniz gerekir. Devam etmek için "Tamam" a tıklayın.
Anahtar dosyasını Android Telefonunuzdan ayıklamak için lütfen bu öğreticiyi izleyin.
Adım 5: Başarıyla şifresini çözmek ve ayıklamak.
Artık Backuptrans Android WhatsApp Transfer yazılımında yedeklediğiniz tüm WhatsApp mesajlarını okuyabilirsiniz. WhatsApp Messages'ı dosyaya aktarmak, WhatsApp Messages'ı yazdırmak veya mesajları veritabanından cihaza aktarmak istiyorsanız, araç çubuğunda "Export", "Print" veya "Restore" butonuna tıklamanız yeterlidir.

Backuptrans Android WhatsApp Transfer ile, bilgisayarınızdaki WhatsApp Sohbet Geçmişini kolayca yönetebilirsiniz.

Topma 359 Defa Okundu Eklenme Tarihi : 02 Eylül 2020 Çarşamba 00:00
Erkan ÇAĞLAR

Tasarımcı Programcı, Kendi çapında herşey işte .

www.erkancaglar.com.tr
Üste Git